W roku szkolnym 2020/2021 planujemy nabór i uruchomienie klasy o  profilu  artystyczno-humanistycznym: Architecture & design.Szeroki wachlarz możliwości do podjęcia studiów wyższych zarówno w kraju, jak i za granicą.
Architecture & design to alternatywa dla uczniów, pragnących połączyć swoje pasje z nauką ogólnokształcącą. Oprócz rzetelnej nauki w rozszerzonym zakresie z przedmiotów, takich jak: język polski, języki obce, historia sztuki, historia, matematyka, fizyka i geografia, gwarantuje zdobycie wiedzy w zakresie edukacji artystycznej.

Autorski profil Architecture & design będzie realizował kompleksowy program nauczania liceum ogólnokształcącego wzbogacony o przedmioty kierunkowe: historię sztuki,zarys historii architektury i designu, rysunek architektoniczny oraz multimedia.

Klasa o profilu Architecture& design to optymalny punkt wyjścia dla uczniów pragnących studiować w przyszłości architekturę, grafikę komputerową, wzornictwo, kulturoznawstwo, wszystkie kierunki na Akademii Sztuk Pięknych,politechnicznych na wydziałach: architektury, urbanistyki i krajobrazu oraz Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych.

Atuty:
– kameralna klasa
– lekcje rysunku odręcznego
– historia sztuki z designem
– nauka krytycznego myślenia
– maksymalna indywidualizacja zajęć, aby wykorzystać predyspozycje i oczekiwania uczniów
– rozszerzenie z języka angielskiego (10 godz. tygodniowo)
– dodatkowe języki obce do wyboru:
hiszpański
niemiecki