17 872 12 81 | pomoc.liceum@ur.edu.pl. liceum@ur.edu.pl

12 maja  2019 r. nasi uczniowie rozpoczęli projekt edukacyjny w Londynie. W pierwszym dniu odwiedzili Greenwich i Maritime Museum oraz odnaleźli południk zerowy.

W drugim dniu wyjazdu nasi licealiści obejrzeli uroczystą zmianę warty przed pałacem Buckingham, a następnie przeszli do budynku Parlamentu Westminster. Odbyli rejs po Tamizie, oglądając najważniejsze mosty, zabytki, muzea i siedziby londyńskich firm. Kolejną atrakcją było kino 4D i niepowtarzalny Diabelski Młyn, czyli słynne London Eye. Cały dzień podróżnicy poruszali się metrem i pociągami, rozwiązując przy tym zadania językowe. To był dzień pełen wrażeń, któremu towarzyszyła  zupełnie  nie londyńska pogoda.

W kolejnym, londyńskim dniu, nasi uczniowie odwiedzili Tower of London – budynek, który przez lata pełnił wiele funkcji. Był pałacem, więzieniem, a nawet sprawdzał się jako zoo! Spacer nad Tamizą doprowadził licealistów do Shakespeare’s Globe Theatre. Następnie podziwiali dzieła sztuki w Tate Modern, muzeum sztuki nowoczesnej, które mieści się w budynku starej elektrowni. Przeszli przez Millenium Bridge w kierunku St Paul’s Cathedral i udali się do Museum of London. Ostatnim, nadprogramowym, punktem tego dnia był Covent Garden.

Ostatni dzień wyjazdu także przyniósł liczne atrakcje. W jego trakcie uczniowie zwiedzili British Museum, obejrzeli Baker Street, przy której mieścił się dom Scherlocka Holmesa, Marble Arch oraz Oxford Street. Na miły odpoczynek przyszedł czas w Hyde Parku.