W dniu 22 lutego uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach biologicznych zorganizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Niezwykle ciekawe warsztaty prowadzone były przez dr  Katarzynę Kluskę oraz dr  Mateusza Mołonia. Pierwsza część odbyła się na sali konferencyjnej budynku D9 kampusu na Zalesiu i dotyczyła kolejno genetyki oraz aerobiologii.

Podczas laboratoriów, które były właściwą częścią warsztatów przeprowadzaliśmy i obserwowaliśmy zjawisko katalazy, wykorzystując do tego celu soki z warzyw i owoców. Następnie, pod mikroskopem oglądaliśmy uśpione wcześniej przy pomocy eteru, genetycznie zmodyfikowane muszki i porównywaliśmy ich fizyczne zmiany takie jak brak skrzydeł, brak oczu, czerwone oczy

W drugiej części warsztatów obserwowaliśmy pyłki różnych roślin. Dowiedzieliśmy się, które z nich są bardziej, a które mniej alergenne. Pyłki te, po obserwacji mikroskopowej następnie rysowaliśmy na kartkach papieru, starając się odwzorować ich cechy charakterystyczne, aby następnie móc je do siebie porównać.