17 872 12 81 | pomoc.liceum@ur.edu.pl. liceum@ur.edu.pl

Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni uczniowie klas pierwszych w miniony piątek 26 IX 2019 r. wzięli udział w wyjedzie edukacyjnym do Bolestraszyc.

Pierwszym elementem wyprawy było zapoznanie się z bogactwem flory prezentowanym przez bolestraszyckie arboretum i możliwość bliższego przyjrzenia się zmianom jakie zachodzą w świecie przyrody wraz z nastaniem jesieni.

Drugim aspektem wizyty w Bolestraszycach były terenowe zajęcia z historii, których tłem był fort XIII San Rideau stanowiący jeden z elementów zewnętrznego pierścienia umocnień Twierdzy Przemyśl. W ich trakcie uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie okoliczności wybuch Wielkiej Wojny, roli jaką w jej pierwszych miesiącach odegrała Twierdza Przemyśl, a także poznać mrożąca krew w żyłach historię rosyjskich żołnierzy pogrzebanych żywcem pod ruinami fortu XIII…

Wyjazd zakończyło wspólne ognisko, na którym uczniowie smażyli kiełbaski, warzywa i słodkie pianki :-)

Inicjatorką wyjazdu była pani pani mgr Ludmiła Smęt-Dudziak, zaś wsparciem w opiece nad uczniami uczestniczącymi w wyjeździe służyli dr Stanisław Dołęga oraz mgr Damian Knutel.